בניית אתרים בקוד תקני W3C

לכל אתר אינטרנט יש קוד אשר מרכיב אותו, ניתן להתייחס אליו כ"שילדה" של האתר. בניית אתר אינטרנט לפי קוד תקין מתייחסת למצב בו המתכנת האחראי על פיתוח אתר האינטרנט כותב את הקוד של האתר בסגנון אשר מוכתב על ידי ארגון אשר נקרא W3C. ארגון זה מהווה מעין "בקרת איכות" ואתרים שעומדים בתנאיו מקבלים "חותמת איכות" על הקוד של האתר. כתיבת הקוד וקבלת החותמת הם באחריות המתכנת או החברה האחראית על בניית האתר.

W3C הוא שמו של הארגון אשר מורכב מטובי אנשי האינטרנט העולמיים ואשר מכתיב את סגנון כתיבת הקוד האיכותי ביותר עבור אתרי אינטרנט והמתעדכן מעת לעת.

לרוב, לקוחות המזמינים אתר (בין אם הם לקוחות פרטיים או בעלי עסקים) אינם מודעים לרמת כתיבת הקוד של האתר, סריקה של W3C מאפשרת ללקוחות אשר אינם בעלי ידע או הבנה בתכנות, המשלמים במיטב כספם על בניית אתר, לבדוק את עבודת החברה מולה הם עובדים.

איך יודעים שהקוד של האתר תקני?
תקינות הקוד נבדקת באמצעות אפליקציה של אתר W3C הבדיקה באתר מבצעת סריקה של הקוד ושולפת תוצאות ומוצאת בעיות באופן מיידי, ממש כמו בדיקת רכב במכון.

קישור לבדיקת תקינות דפים

http://validator.w3.org/check?uri=referer

הדברים העיקריים אשר מרוויח אתר הבנוי עם קוד תקני
להלן מספר יתרונות אשר מתקבלים כתוצאה מכתיבת קוד תקין באתר אינטרנט סטנדרטי.

תאימות דפדפנים
מטרת העל של בניית אתר לפי תקן W3C העולמי הינה תאימות לכל הדפדפנים הקיימים בשוק כיום
(דפדפן: הכלי באמצעותו גולשים באינטרנט, לדוגמא – אינטרנט אקספלורר, פיירפוקס, גוגל כרום וכדומה).
אנו נרצה שאתר האינטרנט שלנו יראה כמה שיותר זהה בכל המחשבים והדפדפנים של גולשים בארץ ובעולם, זאת על מנת לספק חווית גלישה ושימוש מיטבית לקהל היעד.

קידום בגוגל באופן קל יותר
קוד תקני מאפשר למנועי חיפוש דוגמת גוגל להגיע מהר יותר ולסרוק את אתר האינטרנט באופן הטוב ביותר. אתרים אשר מלאים בשגיאות (אינם כתובים בקוד תקין של W3C) יכולים לעיתים להראות מעולה כלפי חוץ, אך כאשר גוגל קורא את הקוד הקלוקל שלהם הוא מדלג על איזורים חשובים, סורק נתונים בצורה לקויה ובסופו של דבר האתר נפגע מבחינה קידומית.

זמני טעינה משופרים
זמן הטעינה והעליה של אתר האינטרנט מושפע ישירות מאיכות הקוד "מאחורי הקלעים", קוד תקין ואיכותי משפר את זמני הטעינה של האתר ובכך משפר את חווית הגולשים.

לסיכום
בניית אתר לפי תקן W3C עוזרת לקדם את האתר האינטרנט בגוגל ובמנועי חיפוש באופן כללי, היא משפרת את זמני העליה של האתר ומאפשרת להציג אותו באופן זהה עד כמה שאפשר בכל המחשבים והדפדפנים. היוועצו בחברת בניית האתרים שלכם טרם הקמת האתר ובקשו קוד תקין אשר עובר וואלידציית (Validation) תקן W3C במאת האחוזים – זה חיוני וחשוב.

גלול מעלה