העתקת תוכן בקידום אתרים בגוגל

ישנה כיום נטייה מתפתחת בעולם האינטרנט ובעולם קידום אתרים בפרט, בעלי אתרים ומקדמי אתרים לא מנוסים "גונבים" דפי תוכן מאתרים אחרים ומציבים אותם באתר שלהם לעיתים אפילו ללא קרדיט למקור המאמר. הנטייה הזו נובעת מכך שכל בעל אתר מעוניין שיהיו לו כמה שיותר דפי תוכן שונים באתר על-מנת לקדם את האתר בגוגל ומנועי חיפוש נוספים. כידוע, יותר דפי תוכן שווים ליותר כוח קידום בגוגל ודירוגי SEO טובים יותר.

נטייה זו אולי מובנת, אך היא נובעת מחוסר הבנה בסיסי בנושא קידום. גוגל נוטה באופן מובהק לפסול אתרים שמשכפלים תכנים מאתרים אחרים ובדרך כלל גם לא יאנדקס אותם בתוכו. במקרה הגרוע – גוגל יכניס את האתר המשכפל לרשימה שחורה ולא יציג תוצאות שלו כלל. גוגל מייחסת חשיבות גבוהה ומייחס איכות לאתר שהתוכן הנכתב בו הוא בלעדי, בלעדיות מתבטאת ביצירה – יצירה של תוכן וצירופי מילים שונים – מראים כי אותו האתר דוגל קודם כל באיכות התוכן שלו, כמות באה אחר כך. אין ספק לגבי זה שהנוסחה המנצחת היא הוספת כמות תכנים מכובדת לאתר, אך בו זמנית חשוב שהם יהיו בלעדיים.

במהרה בעלי אתרים ומקדמי אתרים מבינים כי קשה מאוד ליצור תכנים בלעדיים חדשות לבקרים ומחליטים לבצע את פעולת "העתק-הדבק" המפורסמת ולגמור עניין. כפי שהסברנו – זה לא עובד ואף מכשיל את מאמצי הקידום.

האם בכל זאת יש דרך אחרת "לקחת השראה" מאחרים?
חשוב מאוד לדעת איך לשכפל תוכן. מומלץ מאוד לקחת את התוכן הנבחר ולנסות לשכתב אותו באופן מלא במידה ובוחרים לשכפל אותו. ברגע שמשכתבים את התוכן (כותבים אותו על בסיס אותו המידע, אך משנים את הניסוחים וצירופי המילים), לעיתים גוגל מזהה את התוכן כתוכן בלעדי, אך גם אם לא, מידת ההתייחסות שלו ל"כשרות" של אותו התוכן היא עדיפה בהרבה. בנוסף ניתן לתרגם תוכן מאתרים בחו"ל (אנגלית-לעברית, לדוגמא). בכל המקרים שצוינו לעיל יש לתת קרדיט למאמר המקורי ובמידת הצורך לקבל אישור פרסום.

ניתן לומר בהערכה גסה שאם החשיבות של דף תוכן בלעדי אחד הנכתב בצורה יפה, נכונה ואיכותית וכמובן בעל כותרת רלוונטית היא 100% חשיבות, החשיבות של דף תוכן משוכפל היא 1% בלבד – משמע, צריך לכתוב כמות של 100 דפי תוכן שונים משוכפלים כדי להגיע לרמת האיכות של דף תוכן בלעדי אחד.

המסקנה
בניגוד למה שנהוג לחשוב, חישוב מהיר אומר שכתיבת דף תוכן איכותי ובלעדי אחד מאפס תחסוך יותר זמן מהעתקת תוכן או תרגום כי היא קלה ומהירה יותר מאשר יצירת 100 דפים מועתקים אחרים.
כמובן שאין להמעיט בחשיבות הכמות. כמות מאסיבית של דפים בלעדיים היא קשה מאוד לייצור, אך היא נחשבת למלכת קידום האתרים.

לסיכום – Content Is King
כמות גדולה של דפי תוכן איכותיים תזניק את האתר שלכם במעלה תוצאות החיפוש במהרה. השקיעו היום כדי לקצור את פירות ההצלחה מחר.

גלול מעלה