למה אתר אינטרנט צריך כתבות ומאמרים

מאמרים, כתבות, תכנים – למה אתר אינטרנט צריך את כל זה בכלל? מדוע אתר דורש תכנים?
לפני שאנחנו נגשים בכלל לכתיבת מאמר – ישנה חשיבות עליונה לכך שנבין למה אנחנו בכלל כותבים אותו או שוכרים מישהו לעשות את זה עבורינו.

כתיבת מאמרים משפיעה מאוד על קביעת איכות אתר האינטרנט ביחס למנועי החיפוש. גוגל למשל, ידוע כמנוע חיפוש שאוהב מאוד תוכן, ובעיקר תוכן איכותי ובלעדי. התוכן האיכותי ביותר שניתן לכתוב בדרך כלל יהיה בנוי בצורת מאמר.

הוספת תכנים ומאמרים הוא אחד הדברים החשובים והמשמעותיים ביותר שניתן לעשות על מנת לקדם אתר בגוגל ולקבל דירוגים טובים יותר במנועי חיפוש (SERPs).

חשיבותו של איכות האתר ביחס למנועי החיפוש היא עצומה, כיוון שעיקר התנועה (כניסות, הופעות דף) לאתר מגיעה מהם. מנועי חיפוש אחרים כגון בינג Bing של מיקרוסופט מתנהגים באופן דומה לגוגל
(או במילים אחרות, לומדים מהטובים ביותר) ולכן – קידום בגוגל שווה לקידום בכל מנועי החיפוש.
גוגל הוא מנוע החיפוש העיקרי שמוביל לאתר שלכם. מומלץ שתיהיו מדורגים טוב.

ברגע שמנוע החיפוש מזהה תוכן איכותי באתר מסוים שנכתב בצורה קבועה, הוא מייחס לו אוטומטית חשיבות גדולה יותר וכך אותו האתר יופיע בתוצאות גבוהות יותר של חיפושים שונים ויקדם את מילות המפתח אשר מופיעות במאמרים המתפרסמים באתר.

ביל גייטס, בעל חברת מייקרוסופט ואחד מעשירי העולם כבר אמר: "התוכן הוא המלך"
ואין ספק שלא טעה. תוכן הוא הכל בסופו של דבר. על אף שבתחום בניית אתרים ישנם מרכיבים שונים בפיתוחם דוגמת תכנות, עיצוב וכדומה ואין ספק שכולם חשובים – ההשקעה ברמת, איכות וכמות התוכן היא המשמעותית ביותר לביצוע קידום אתרים בגוגל באופן היעיל והטוב ביותר.

תוכן הוא מה שבסופו של דבר גולש ממוצע מחפש וככל שאיכות וכמות התוכן באתרכם תגדל – יותר ויותר גולשים ימשכו אל אתרכם וישהו בו כמות זמן גדולה יותר.

ישנם 2 סוגי מאמרים שחשוב להשקיע בכתיבתם לפיתוח אתרכם
1) מאמרים באתר שלכם - כפי שצויין, תוכן איכותי מקדם את אתרכם ולכן חשוב שהתכנים באתרכם יהיו איכותיים ומרובים.
2) מאמרים חיצוניים - מאמרים שתכתבו לאתרים אחרים, דוגמת אתרי מאמרים, אתרי תגיות, אתרי תוכן מובילים ועוד. מאמרים באתרים חיצוניים שמקשרים לאתר שלכם מעלים את ערכו ומשפרים את מעמדו במנועי חיפוש.

לסיכום
אם לא השקעתם בכתיבת מאמרים לקידום אתרכם עד היום – אנו ממליצים לכם בחום להתחיל בהקדם האפשרי. מהר מאוד תראו עד כמה יקדם דבר זה את אתרכם וישפיעו על כמות החשיפות והכניסות אליו. ניתן לכתוב מאמרים וכתבות באופן עצמאי או לשכור אדם \ חברה מקצועית שתעשה זאת עבורכם.

גלול מעלה