מהי מערכת ניהול תוכן לאתרי אינטרנט

בעלי עסקים אשר חושבים על בניית אתר לעסק תמיד שואלים את עצמם ואת החברה המפתחת שאלה זהה – כיצד אנהל את האתר שלי? הרי אין לי ידע מקצועי במחשבים (גם לא צריך להיות לי, אני מצויין בתחום העיסוק שלי). התשובה שהם מקבלים מגיעה תמיד בדמות משפט זהה פחות או יותר – "זה פשוט מאוד, אנו נספק עם האתר מערכת ניהול תוכן שלא תצריך כל ידע, ממש כמו ב Word!".

במאמר זה נבצע סקירה קצרה על מהי בעצם מערכת ניהול תוכן (CMS) ומה היא כוללת.

מערכת ניהול תוכן מאפשרת למנהל או למספר מנהלים להתחבר לפאנל אינטרנטי בו הם יכולים לבצע שינויים באתר האינטרנט שלהם ולערוך את התוכן שלו באמצעים פשוטים. מנהל האתר לא צריך לדעת שפות תכנות או לכתוב קוד HTML מסובך. במערכת ניהול תוכן כותבים בתיבות רגילות ושומרים את הדפים. הכל נוח ופשוט.

אילו אפשרויות ניתן למצוא במערכת ניהול תוכן?
הבה נסקור מספר אזורים פופולריים אותם בעלי אתרים מעוניינים לערוך באופן עצמאי ואשר ניתן למצוא במערכות ניהול תוכן.

ניהול דפים
ניהול דפי תוכן כגון מאמרים, כתבות וסקירות מקצועיות יתבצע באמצעות מערכת הניהול שתקבלו עם אתר האינטרנט שלכם. המערכת תאפשר ביצוע פעולות כגון שליטה בכותרת המאמר, בתגיות, בתוכן הקידומי ובהוספת תמונות למאמר, בנוסף ניתן יהיה לבחור קטגוריית שיוך בה יופיע המאמר.

ניהול גלריות
מערכת ניהול תוכן מאפשרת לנהל גם גלריות, הוספת תמונות חדשות, עריכה של תמונות ועדכון תמונות קיימות. עם מערכת ניהול תוכן הגלרייה של האתר שלכם תשאר תמיד בשליטתכם.

ניהול משתמשים
מערכת ניהול תוכן תכלול לפי בחירת הלקוח גם פאנל משתמשים – ניתן לעקוב אחר כמות המשתמשים באתר, לשלוח להם הודעות וליצור מסע פרסום ללקוחות קיימים.

ניהול דף ראשי
קחו שליטה על האתר שלכם ועדכנו את הדף הראשי – חדשות ועדכונים הם הלב הפועם של אתר אינטרנט והוא יוצר תנועה ועוזר בנושא קידום אתר בגוגל באופן יעיל.

ניהול פרסומות
במידה ותרצו להעלות קמפיין פרסום באתר, ניתן לבקש לצרף למערכת פאנל ניהול פרסומות (באנרים) אשר יתן לאתר פוטנציאל רווח נוסף מאפיק הפרסום.

ניהול יצירת קשר
קבלו הודעות ואימיילים מאתר האינטרנט שלכם באמצעות מערכת יצירת קשר. צרו הודעות "חופשה" כשצריך ושימרו קשר עם הלקוחות שלכם ומתעניינים נוספים.

מערכת ניהול תוכן מתאפיינת יחד עם בעל האתר והאפשרויות שהיא מציעה מופעלות בהתאם לצרכי הלקוח.

היתרון הבולט והבסיסי ביותר במערכת ניהול אתר הוא העצמאות שמקבל בעל האתר שרוכש יחד עם אתר האינטרנט מערכת שכזו. במקום להרים טלפון בכל פעם שרוצים לשנות משהו באתר – ניתן להתחבר עם שם משתמש וסיסמא ולעשות זאת באופן עצמאי.

גלול מעלה